Logo
TECHNOLOGIE

SERIA DESEK INNERFORCE

Nowe, zaawansowane technologicznie deski serii Innerforce pozwalają graczom w pełni wykorzystywać zalety ich unikalnej konstrukcji, zapewniając jednocześnie większe czucie piłki w porównaniu z deskami serii Timo Boll. W każdą deskę wbudowana jest warstwa włókna sztucznego, położona bezpośrednio na drewnianej warstwie środkowej. Taka konfiguracja sklejek i włókien zapewnia uczucie przytrzymania piłki na rakietce.

SERIA DESEK TIMO BOLL

Seria desek Timo Boll została opracowana przez ekspertów Butterfly w ścisłej współpracy z Timo Bollem. Rezultatem jest szeroka linia desek pozwalająca na doskonalenie swojego indywidualnego stylu gry i intuicyjnego czucia piłki. Jakość produkcji i technologiczne zaawansowanie Butterfly oraz wyczucie Timo Bolla zostały idealnie połączone w tej linii desek. Ich technologiczne zaawansowanie otwiera nową erę w tenisie stołowym. Każda z desek, kiedy poczuje się ją w ręce, daje poczucie niezawodnego produktu. Instynkt fair play jest w niej zaklęty. Możesz poczuć się jak Timo Boll.

MICROLAYER

Unikalna technologia "Micro Layer" dla okładzin najwyższej klasy

21 grudnia 2015 roku została wprowadzona na rynek całkowicie nowa technologia "Micro Layer", którą zastosowano do produkcji okładziny BRYCE HIGHSPEED.

Okładzina BRYCE HIGHSPEED dzięki technologii Micro Layer generuje więcej rotacji i szybkości niż pozostałe okładziny serii BRYCE. Przyczepność warstwy zewnętrznej w połączeniu z technologią High Tension ułatwia silne uderzenia i szybką grę atakującą. Wyjątkowa szybkość jest uzyskiwana dzięki zaawansowanej technologii High Tension przy wsparciu technologii Micro Layer, która wytwarza silną rotację, nie powodując utraty szybkości.

Silna rotacja generowana przez nową technologię "Micro Layer"

Warstwa zewnętrza okładziny jest bardzo cienka, co jest zauważalne nawet gołym okiem. Okładzina może się bardziej "zapadać" pod wpływem uderzenia piłki i nadawać większą rotację. Kształt czopków został wybrany z wielu możliwych wariantów, aby stworzyć możliwie najszybszą okładzinę. Pozwala to na zastosowanie dłuższych czopów, które mogą bardziej się uginać.

Kiedy zawodnik próbuje nadać rotację piłce, piłka oddziałuje na okładzinę. W momencie uderzenia okładzina zapada się proporcjonalnie do posiadanej przez piłkę rotacji oraz szybkości. Dzięki technologii "Micro Layer" czyli cienkiej warstwie zewnętrznej ta kompresja jest większa niż w przypadku innych okładzin, a nadawana zwrotnie rotacja większa.

HADRAW

Seria desek HADRAW reprezentuje nową generację drewanianych desek. Nazwa HADRAW jest połączeniem sylaby “HAD” oznaczającej główkę deski (“haddo” po japońsku) i słowa “RAW”, odnoszącego się do naturalnego, nie poddanego obróbce drewna pochodzącego z korony drzewa – jego najcenniejszej części. Deski serii HADRAW są dostępne w wersji pięciosklejkowej (“V”) I siedmiosklejkowej (“S”). Litera “K” wskazuje na podobieństwo do serii “KORBEL” – całkowicie drewnianych desek o klasycznych właściwościach. Modele HADRAW z literą “R” wskazują na rewolucyjne podejście do konstruowania nowoczesnych desek ofensywnych polegające na zastosowaniu drewna Wenge jako warstw zewnętrznych.

OKŁADZINY HIGH TENSION

Technologia High Tension to sekret Butterfly, który zapewnił sukces wielu zawodnikom czołówki światowej. Napięcie cząsteczkowe charakteryzujące podkład lub warstwę zewnętrzną, lub też całą okładzinę, zapewnia optymalne możliwości uprawiania tenisa stołowego na najwyższym poziomie. Zapewnia nie tylko wyjątkowe czucie piłki, ale też różnorodną rotację oraz wyśmienitą dynamikę. Dodatkowo wzbogaca okładzinę o większą wytrzymałość, odporność na utlenianie, pękanie i utratę przyczepności.

OKŁADZINY SPRING SPONGE

To rewolucyjna koncepcja podkładu o czerwonawej barwie, całkowicie odmienna od dotychczas stosowanych, osiągnięta po ponad dziesięciu latach badań. Najbardziej zauważalną różnicą jest poczucie przytrzymania piłki na rakietce, co zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu innowacyjnego połączenia materiałów użytych do produkcji oraz mocno porowatej strukturze. W rezultacie piłka odbija się od rakietki z olbrzymią prędkością ( efekt sprężyny ), a zawodnikowi łatwiej jest kontrolować rotację, szybkość i kierunek lotu piłki - ten podkład daje poczucie pełnej kontroli, nieporównywalnej z okładzinami starszej generacji.

OKŁADZINY TENERGY

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2008 roku, TENERGY w imponującym stylu zdominowała sprzedaż okładzin do tenisa stołowego. Dzięki wynalezieniu rozwiązań typu HIGH TENSION i SPRING SPONGE, ale przede wszystkim sposobu połączenia tych technologii, Centrum Badawcze Butterfly dokonało największego do tej pory przełomu innowacyjnego. TENERGY jest w stanie zaoferować znacznie więcej niż szybkość i siła.

TENERGY pokazuje swój potencjał również podczas serwu i returnu oraz podczas różnorodnych uderzeń rotacyjnych.

Dzięki bardzo wysokiej jakości, ta japońska okładzina jest wyjątkowo wytrzymała i w przeciwieństwie do innych produktów nie traci swoich imponujących właściwości - możliwości nadawania rotacji i szybkości, przez co jest o wiele bardziej efektywna.

Ostatnią, choć nie poślednią cechą TENERGY jest jej zdolność do nadawania piłce długiej trajektorii lotu z półdystansu lub podczas pojedynków z uderzeniami przeciwtopspinowymi.

Większość czołowych zawodników świata zaufała TENERGY, a pomiędzy nimi jest Mistrz Olimpijski Zhang Jike, jak również wielokrotny Mistrz Europy Timo Boll.

Przed wprowadzeniem na rynek pierwszej wersji TENERGY w 2008 roku, Centrum Badawcze Butterfly przeprowadziło serię testów z uczestnictwem wielu zawodników z czołówki światowej i przy użyciu wielu prototypów okładziny o różnorodnej strukturze czopów; które były oceniane pod względem swoich silnych i słabych stron. Po dokonaniu analizy rezultatów nastąpiła faza decydowania, który rodzaj okładziny jest optymalnym wyborem dla danej strategii gry. Indywidualny numer danego prototypu TENERGY stanowi obecnie liczbowe rozszerzenie nazwy okładziny.

  • TENERGY 05 - Prototyp o strukturze czopów oznaczonej jako 05 okazał się szczególnie odpowiedni do nadawania piłce wysokiej rotacji. Został wybrany z ponad stu innych próbek, których czopy miały średnicę 1.7 mm i charakteryzowały się przydatnością do gry topspinowej. Optymalny wybór, aby nadać piłce rotację
  • TENERGY 64 - Średnica czopów jest identyczna jak w przypadku TENERGY 05, ale czopy są wyższe, a odstęp pomiędzy nimi jest większy.. Próbka warstwy zewnętrznej o numerze 64 okazała się zdolna do najdłuższego „przytrzymania” piłki przy rakietce, co pozwala na lepszą kontrolę przy odbiorze piłki i odpowiedź szybkim, mocnym atakiem. TENERGY 64 jest ceniona przez wielu czołowych graczy świata ze względu na możliwość nadania piłce wyjątkowej szybkości i rotacji jednocześnie. Maksymalna szybkość.
  • TENERGY 25 charakteryzuje się największą szerokością czopów wynoszącą 2.65 mm. Spowodowało to konieczność znacznego zredukowania odległości pomiędzy nimi. Taka kombinacja została wybrana jako optymalna do atakującej gry z dużą kontrolą blisko stołu. Struktura czopów zastosowana w okładzinie TENERGY 25 umożliwia szybki przeciwatak, ale maksimum swoich możliwości pokazuje podczas ataku i kontrolowanej gry blisko stołu. Odpowiednia do ataku i kontrolnej gry blisko stołu.
  • TENERGY 25 charakteryzuje się największą szerokością czopów wynoszącą 2.65 mm. Spowodowało to konieczność znacznego zredukowania odległości pomiędzy nimi. Taka kombinacja została wybrana jako optymalna do atakującej gry z dużą kontrolą blisko stołu. Struktura czopów zastosowana w okładzinie TENERGY 25 umożliwia szybki przeciwatak, ale maksimum swoich możliwości pokazuje podczas ataku i kontrolowanej gry blisko stołu. Odpowiednia do ataku i kontrolnej gry blisko stołu.
  • TENERGY 80 zapewnia najlepszą równowagę pomiędzy szybkością i rotacją ze wszystkich okładzin tej serii. Czopy oznaczone jako 180 zostały zastosowane, aby umożliwić wszechstronną grę top spinową, atak I kontratak, niezależnie od stylu gry. Idealne wyważenie pomiędzy rotacją a szybkością
  • TENERGY 05 FX łączy technologię High Tension z tą wersją podkładu Spring Sponge, która oferuje miękkie czucie piłki. Prototyp tej próbki został oznaczony numerem 05 i jest rezultatem intensywnych badań przeprowadzanych w Centrum Badawczym Butterfly. TENERGY 05 FX jest najlepszym wyborem dla zawodników, którzy stosują mocną grę topspinową przy zachowaniu kontroli. Topspin i kontrola.
  • TENERGY 64 FX łączy szybkość i kontrolę, a została oparta na prototypie warstwy zewnętrznej o układzie czopów numer 64. Przy produkcji TENERGY 64 FX zastosowano lżejszą wersję podkładu Spring Sponge, która nadal pozwala na wykonywanie top spinów przy zachowaniu znacznej kontroli. Szybkość i kontrola.
  • TENERGY 25 FX charakteryzuje się czopami o większej średnicy, które połączone z bardziej elastyczną wersją pokładu Spring Sponge zapewniają miękkie czucie. TENERGY 25 FX pozwala na wykonywanie silnych uderzeń topspinowych bez utraty kontroli, szczególnie gdy jest ona potrzebna przy przeciwataku blisko stołu. Moc i kontrola.

Odzież zaawansowana technologicznie.

Każdy się poci. Normalna sprawa. Najbardziej dotyczy to sportowców. Nawet podczas spaceru produkujemy od ¼ do ½ litrów potu na godzinę, a nawet do 1 i ½ litra podczas bardziej intensywnego wysiłku sportowego. Wilgoć powinna być odprowadzana na zewnątrz, nie tylko aby zapewnić większy komfort, ale również uniknąć ryzyka hipotermii. Funkcjonalna odzież Butterfly posiada taką cechę, a wszystkie używane materiały są antyalergiczne i w 100% przyjazne dla skóry.

French Terry


Wysokiej jakości bawełna French Terry jest dobrą alternatywą dla włókien poliestrowych. Bardziej miękka w dotyku zapewnia komfort noszenia, a produkcja jest mniej szkodliwa dla środowiska. Nie bez znaczenia jest też wysoka elastyczność, trwałość oraz dobre układanie się ubrania na ciele.

Lycra


Włókno Elastanu charakteryzuje się wyjątkową elastycznością i łatwością dopasowywania się do kształtu ciała. Zapewnia komfort noszenia ubrań z niego szytych oraz wysoką jakość. Lycra jest też łatwa w pielęgnacji, szybkoschnąca, "oddychająca" oraz bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Dodatkowo łatwo łączy się z innymi włóknami znacznie podnosząc elastyczność materiałów.

Honey Comb Dry Fit


Wyjątkowo lekkie, wysokiej jakości i w 100% antyalergiczne włókno poliestrowe. Dzięki swojej specyficznej strukturze materiał Honey Comb Dry Fit jest wysoko elastyczny, oddychający i zapewniający komfort noszenia.

Dimple Dry Fit


Wysokiej klasy nieuczulające włókno poliestrowe jest idealnym surowcem do produkcji przyjemnych w noszeniu ubrań. Wysoka elastyczność i miękka faktura zapewniają maksymalny komfort zarówno podczas uprawiania sportu, jak i w czasie wolnym. Dzięki idealnemu odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz, ubrania z Dimple Dry Fit szybko wysychają i wspaniale chronią w czasie wszystkich pór roku.

Micro Dry Fit


To włókno zostało opracowane, aby zapewnić skórze uczucie świeżości podczas wysiłku fizycznego. Dwa splecione poliestrowe komponenty tworzą podwójną strukturę materiału. Warstwa wewnętrzna zbiera wilgoć i transportuje ją na zewnątrz. Materiał stworzony z włókna Micro Dry Fit jest wyjątkowo oddychający, elastyczny i przez to przyjemnie lekki i miękki dla skóry.